ANADOLU MUTFAĞI HABERLERİ
 
AKDENİZ GAZETESİ ÖZGÜR TUNÇBİLEKLE RÖPÖRTAJI

ÖZGÜR TUNÇBİLEK

 
İSTATİSTİKLER
 
Aktif Ziyaretçi
Bugün Tekil 11 
Ayrıntı
 
GÜNCEL DÖVİZ KURLARI
 

Dolar

Euro

Alış

6.0824 TL

6.5654 TL

Satış

6.0934 TL

6.5772 TL

 
KONUK DEFTERİ
 

 
GÜNCEL HAVA DURUMU
 

     

 
 

 
 
ÖZGÜR TUNÇBİLEK

Isparta Belediyesi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Derneği işbirliği ile şehir merkezinde başıboş hayvanları besliyor.

14 ayrı noktada hazırlanan yemlikler yemek fabrikalarından alınan atıklarla dolduruluyor. Meskun mahallere yerleştirilen bu yemliklerden de hayvanlar faydalanıyor. Özellikle kış aylarında aç kalan hayvanlar da bu şekilde beslenmesi yapılmış oluyor.

Sokak Hayvanları Koruma Derneği’nin belediyeye yapmış olduğu müracaat ile başlatılan bu çalışma kış boyunca devam edeceği bildirildi. Isparta Belediyesi Zabıta Müdürlüğü şehir merkezinde bulunan Yemek fabrikalardaki atıkları toplayarak önceden belirlenmiş ve yemlik olarak düzenlenmiş şehrin çevresindeki 14 ayrı noktaya götürerek bu atık gıdaları dağıtıyor. Bu yemliklerden de başıboş hayvanların karnı doyuyor.
Başıboş Hayvanlar Derneği adına kısa bir konuşma yapan Sezin Sezgin, Belediyenin başlatmış olduğu bu kampanya’ya teşekkür etti. Yapılan açıklamada, “insan olan herkesin yapacağı bir sorumluluk duygusudur bizim yaptığımız. Bu hayvanların ağzı dili yok. İnsanlara muhtaçlar. Bu hayvanları itip kakma yerine onlara yardımcı olmak bizim insanlık görevimizdir. Hayvanlarımız özellikle kışın yemek sağlayamıyorlar. Sokaktaki hayvan aç kalmadığı müddetçe insanlara asla saldırmazlar. Belediyemiz ile yapmış olduğumuz görüşme neticesinde sokak hayvanlarının kısırlaştırmalarını da gerçekleştireceğiz” dedi.

Sezgin, vatandaşlara da seslenerek, sokak hayvanlarını evlerine alarak beslemelerini istedi. Evde besleme imkanı yok ise kömürlüklerin kapılarının açılarak soğuk havalarda hayvanların buraları barınak haline dönüştürmelerini istedi.
Yemek Fabrika sahiplerinden biri olan Özgür Tunçbilek, yemek atıklarının bir şekilde değerlendirilmesinin kendilerini de memnun ettiğini ifade ederek, “bugüne kadar biz bu atıklarımızı çöpe dökerek bertaraf ediyorduk. Isparta belediyesi yeni bir uygulama başlattı. Bizde bu uygulamayı seve seve kabul ettik. Çöpe döküp hiçbir işe yaramayan yemek atıklarımızın hayvanda olsa bir kursağa gitmesi bizleri de sevindirmektedir” dedi.Diğer Duyuru Başlıkları


» AKDENİZ GAZETESİ ÖZGÜR TUNÇBİLEKLE RÖPÖRTAJI
» ÖZGÜR TUNÇBİLEK

 

 

 
 

 

Copyright 2012 Anadolu Mutfağı Yemek Fabrikası ISPARTA | Tüm hakları saklıdır.
Tasarım ve Programlama: Webfirsat İnternet Hizmetleri